S.S.S.

"Hayatta ya tozu dumana katarsın ya da tozu dumanı yutarsın.İleriye doğru atıldığı sürece her adım yeterince büyüktür…"

Staja Giriş Sınavı için başvurular, her yılın Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yapılır. 

Staj başlatma sınavına ilk defa katılacak adayların öncelikle staj mahalinin bulunduğu il veya ilçedeki SMMM Odasında dosya açtırması gerekmektedir. Bunun için bir takım ücretleri ödemek zorundasınız. 

Dosya bedeli : 1100.TL

Sınav Ücreti : 170. TL

Not: Söz konusu bedeller Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER)' e yatırılacaktır. Hesap numarasını odalardan veya Tesmerin internet sayfasında öğrenebilirsiniz. Ödeme tutarını gösteren dekontlar ile odalar tarafından talep edilen diğer belgelerle birlikte başvurunuzu staj yapacağınız yerde bulunan SMMM Odasına yapmanız gerekmektedir


İlk başvuru esnasında açtırmış olduğunuz dosya sizlere birinci sınava ve sonrasında 3 yıl içindeki 9 sınava giriş hakkı sağlar. Başarısız olduğunuz ve girmediğiniz sınavlar için sınav hakkınız yanar. Açtırmış olduğunuz dosya size maksimum 10 sınava giriş hakkı tanıyacaktır. Başlangıçta sizden talep edilen 1000 TL'lik dosya bedeli bu 10 sınav boyunca geçerlidir. Ancak başarısız olduğunuz her sınav sonrasında yeniden sınava girmek için 170 TL'lik sınav bedelini yatırmak zorundasınız. 


Tüm bunlara rağmen 3 yıl içinde sizlere tanınan haklardan yararlanıp başarılı olamadığınız takdirde dosyanız yanacaktır. Yeniden sınava giriş için öncelikle tekrar dosya açtırıp, hem dosya bedeli hem de sınav harcını bir kez daha yatırmak durumunda kalırsınız.